| pecification | |
| Brand | ASUS |
| Model | UX3402ZA-KM731WS |
| Spec | i7-1260P(16GB/512GB/INT/14 OLED W11 Office HS2021/Sleeve/FingerPrint BackLit)Ponder Blue |
| Processor | i7-1260P-16GB |
| Processor Speed | [3.40 GHz 4.70 GHz] 18 MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB |
| Graphics | – |
| OS | W11 Office HS2021 |
| Type | Sleeve |
| DISPLAY | |
| RESOLUTION FHD | FHD[1920 X 1080] |
| PANEL TYPE | IPS AntiGlare |
| RESPONSETIME | 5MS |
| NITS | 300 |
| REFRESH RATE | 6HZ |
| DISPLAY TYPE | LED BACKLIT |
| COLOR GAMUT | 45 |
| MEMORY | |
| UPGRADE MEMORY | NO |
| ONBOARD MEMORY SLOT | 1 |
| ONBOARD MEMORY SIZE | 8GB OR 16GB |
| EXPANSION MEMORY SLOTS | NO |
| EXPANSION MEMROY SIZE SLOT1 | NO |
| EXPANSION MEMROY SIZE SLOT2 | NO |
| MEMORY TECHNOLOGY | DDR4 3200 |
| MAX MEMORY SIZE | 8GB OR 16GB |
| STORAGE | |
| AVAILABLE STORAGE PORTS | 2 |
| TYPE OF STORAGE SLOT1 | 1 |
| STORAGE POSITION SLOT1 | INSTALLED |
| TYPE OF STORAGE SLOT2 | M.2 2280PCI 3.0 |
| STORAGE POSITION SLOT2 | NO |
| STORAGE POSITION SLOT3 | NO |
| TYPE OF STORAGE SLOT3 | NO |
| BUILT IN DEVICES | |
| KEYBOARD TYPE | BackLit |
| KEYBOARD STYLE | Chiclet |
| POINTING DEVICE TYPE | Multifinger touch pad |
| POINTING DEVICE STYLE | Precision touch pad |
| CAMERA TYPE | Hd camera with IR and support windows hello |
| SPEAKER BRAND AND MODEL | harman/kardon |
| MICROPHONE TYPE | Array mic |
| SECURITY DEVICES | NO FPR |
| MEDIA READER | yes |
| SECURITY CHIP | TPM |
| PORTS & INTERFACE | |
| NETWORK | No |
| WIFI | WI-FI 6 |
| BLUETOOTH | BLUETOOTH T 5.1 |
| USB 2.0 | NO |
| USB 3.0 | 1 *USB 3.2 |
| USB TYPE C | 2*TYPE C |
| THUNDERBOLT | THUNDERBOLT |
| HDMI | HDMI 2.0 |
| HEADPHONE | 3.1 |
| BATTERY | |
| BATTERY MODE | INTERNAL |
| BATTERY CAPACITY | 67WHR |
| BATTERY CHEMISTRY | LI-ION |
| NUMBER OF CELLS | 4 CELL |
| POWER ADAPTER MODEL | 65 TYPE C |
| CHARGING TYPE | RAPID |
| PHYSICAL CHARACTERISTICS | |
| SCREEN FEZEL | 4S THIN |
| HEIGHT | 1.39 CM |
| WIDTH | 30.40 CM |
| DEPTH | 20.30 CM |
| WEIGHT | 1.11KG |
| COLOR | GRAY |
| CASE MATERIAL | |
| CASE MATERIAL | ABS |
| FORMFACTOR | THIN |
| WARRANTY | |
| WARRANTY PERIOD | 1 Year |
| WARRANTY TYPE | Onsite |
| ACCIDENTAL WARRANTY | NO ADP |



