| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M6500QC-HN742WS |
| Spec | R7-5800H(16GB/512GB SSD/4GB/nVidia RTX 3050/15.6/W11 Office HS2021)Cool Silver |
| Processor | R7-5800H-16GB |
| Processor Speed | [3.2 GHz 4.4 GHz] 4MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 3050 |
| OS | W11 Office HS2021 |
Asus, VivoBook M
ASUS VivoBook M M6500QC-HN742WS
₹75,990.00
| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M6500QC-HN742WS |
| Spec | R7-5800H(16GB/512GB SSD/4GB/nVidia RTX 3050/15.6/W11 Office HS2021)Cool Silver |
| Processor | R7-5800H-16GB |
| Processor Speed | [3.2 GHz 4.4 GHz] 4MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 3050 |
| OS | W11 Office HS2021 |
Availability: 4 in stock
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Graphics | nVidia RTX3050 |
| Processor | R7-5800H |
| RAM | 16GB |
| SSD | 512GB |





