| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M3504YA-LK752WS |
| Spec | R7-7730U(16GB/1TB SSD/15.6/W11 Office 2021/FingerPrint BackLit)Cool Silver |
| Processor | R7-7730U-16GB |
| Processor Speed | [2.0GHz 4.5GHz] 4MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 1TB SSD |
| Graphics | – |
| OS | W11 Office 2021 |
| Type | |
| DISPLAY | |
| RESOLUTION FHD | Cool Silver |
| PANEL TYPE | Glossy |
| RESPONSETIME | 0.2MS |
| NITS | 600nits |
| REFRESH RATE | 60Hz |
| DISPLAY TYPE | OLED |
| COLOR GAMUT | null |
| MEMORY | |
| UPGRADE MEMORY | YES |
| ONBOARD MEMORY SLOT | 1 |
| ONBOARD MEMORY SIZE | 8GB |
| EXPANSION MEMORY SLOTS | 1 |
| EXPANSION MEMROY SIZE SLOT1 | 16GB |
| EXPANSION MEMROY SIZE SLOT2 | 0 |
| MEMORY TECHNOLOGY | DDR4 SO-DIMM |
| MAX MEMORY SIZE | 0 |
| STORAGE | |
| AVAILABLE STORAGE PORTS | 1 |
| TYPE OF STORAGE SLOT1 | 0 |
| STORAGE POSITION SLOT1 | INSTALLED |
| TYPE OF STORAGE SLOT2 | M.2 2280 PCIE 3.0 NVME |
| STORAGE POSITION SLOT2 | 0 |
| STORAGE POSITION SLOT3 | 0 |
| TYPE OF STORAGE SLOT3 | 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
| BUILT IN DEVICES | |
| KEYBOARD TYPE | BACKLIT |
| KEYBOARD STYLE | Chiclet Keyboard |
| POINTING DEVICE TYPE | 0 |
| POINTING DEVICE STYLE | 0 |
| CAMERA TYPE | HD |
| SPEAKER BRAND AND MODEL | SonicMaster |
| MICROPHONE TYPE | Built-in array microphone |
| SECURITY DEVICES | FPR Touch Style |
| MEDIA READER | 3 IN 1 |
| SECURITY CHIP | Firmware TPM |





