| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M6500QC-LK542WS |
| Spec | R5-5600H(16GB/512GB SSD/4GB/nVidia RTX 3050 15.6/W11 Office HS2021/FingerPrint BackLit)Cool Silver |
| Processor | R5-5600H-16GB |
| Processor Speed | [3.3 GHz 4.2 GHz] 3MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 3050 |
| OS | W11 Office HS2021 |
Asus, VivoBook Pro 15 OLED
ASUS VivoBook Pro 15 OLED M6500QC-LK542WS
₹68,990.00
| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M6500QC-LK542WS |
| Spec | R5-5600H(16GB/512GB SSD/4GB/nVidia RTX 3050 15.6/W11 Office HS2021/FingerPrint BackLit)Cool Silver |
| Processor | R5-5600H-16GB |
| Processor Speed | [3.3 GHz 4.2 GHz] 3MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 3050 |
| OS | W11 Office HS2021 |
Availability: 5 in stock
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Graphics | nVidia RTX3050 |
| Processor | R5-5600H |
| RAM | 16GB |
| SSD | 512GB |




