| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | G713RC-HX108W |
| Spec | R7-6800H(16GB/1TB SSD/4GB/nVidia RTX 3050 17.3/W11/BackLit)Eclipse Gray |
| Processor | R7-6800H-16GB |
| Processor Speed | [3.2 GHz 4.7 GHz] 4MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 1TB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 3050 |
| OS | W11 |
Asus, ROG Strix G17
ASUS ROG Strix G17 G713RC-HX108W
₹86,990.00
| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | G713RC-HX108W |
| Spec | R7-6800H(16GB/1TB SSD/4GB/nVidia RTX 3050 17.3/W11/BackLit)Eclipse Gray |
| Processor | R7-6800H-16GB |
| Processor Speed | [3.2 GHz 4.7 GHz] 4MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 1TB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 3050 |
| OS | W11 |
Availability: 2 in stock
| RAM | 16GB |
|---|---|
| SSD | 1TB |
| Graphics | nVidia RTX 3050 |
| Display Size | 17.3" |




