| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M6500QF-HN541W |
| Spec | R5-5600H(16GB/512GB SSD/4GB/nVidia RTX 2050 15.6/W11/FingerPrint BackLit)Quiet Blue |
| Processor | R5-5600H-16GB |
| Processor Speed | [3.3 GHz 4.2 GHz] 3MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 2050 |
| OS | W11 |
Asus, VivoBook Pro 15 OLED
ASUS VivoBook Pro 15 M6500QF-HN541W
₹61,990.00
| Specification | |
| Brand | ASUS |
| Model | M6500QF-HN541W |
| Spec | R5-5600H(16GB/512GB SSD/4GB/nVidia RTX 2050 15.6/W11/FingerPrint BackLit)Quiet Blue |
| Processor | R5-5600H-16GB |
| Processor Speed | [3.3 GHz 4.2 GHz] 3MB cache |
| Memory | 16GB |
| HDD | 512GB SSD |
| Graphics | 4GB-nVidia RTX 2050 |
| OS | W11 |
Availability: 2 in stock
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Graphics | nVidia RTX 2050 |
| Processor | R5-5600H |
| RAM | 16GB |
| SSD | 512GB |



